Na PC jest kilka legendarnych klasyków, o których wspomina się w kółko. W testach, takich jak odniesienia gatunkowe do lat, określają strukturę oceny, nostalgicznie przekształconych bzdurach o „starym dobrym czasie”, gdzie (rzekomo) sprowadzało się to tylko do gry, a nie do grafiki, ich nazwy padają z absolutną pewnością. Jednym z tych kamieni milowych dla graczy na PC jest gra fabularna Fallout od dawno zbankrutowanego dewelopera Interplay.

Wymagania Fallout 3 na PC

  • Windows XP/Vista
  • 2GB RA
  • procesor Core 2 Duo Intel
  • karta graficzna wspierająca biblioteki DirectX 9,0c, z 512 MB RAM-u; GeForce 8800 lub lepsza/ATI 3800 lub lepsza

W Vault 101 przeżywasz dzieciństwo i młodość swojej postaci.

okładka fallout 3Krótkie podanie: przeżywasz własne narodziny na początku gry, a następnie w skokach w czasie, kształtując wydarzenia z dzieciństwa i młodości. Pierwsze wspomnienia z rozbłysków z kojca, urodzin dzieci, pierwszych przyjaciół i wrogów, pierwszego strzału z karabinu pneumatycznego, pierwszego kontaktu z płcią przeciwną i egzaminu końcowego przybliżają twoją postać w grze – bardzo blisko. Niemal przypadkowo gra wykorzystuje te stacje do tworzenia postaci i jako samouczek.

Wszystkie wartości postaci, a także stan zdrowia, sprzęt, zamówienia z odpowiednimi notatkami, nagrania magnetofonowe i związane z nimi mapy przeglądowe znajdują się na twoim nadgarstku: rodzaj PDA znanego z poprzedników Pip-Boya, za naciśnięciem jednego przycisku daje wszelkie potrzebne informacje. Niestety Bethesda radziła sobie trochę skąpo ze skrótami klawiaturowymi. Tak więc, w niezrozumiały sposób, nie ma przycisków skrótów do lokalnej lub mapy świata. Broń lub leki można przypisać liczbom od 1 do 8, ale to już było – pod kreską jest zbyt skąpe.

Miejscem akcji całej pierwszej części gry jest rozległy podziemny bunkier atomowy o nazwie Vault 101-cały świat zostaje zniszczony i promieniowany po morderczej wojnie nuklearnej. Potem ich ojciec znika z hermetycznie zamkniętego skarbca, jest ścigany jak przestępca i spieszą się, by go szukać.

Vault w języku angielskim oznacza stalową komorę lub magazyn, który trafnie opisuje sprawę i straciłby moc w tłumaczeniu na język niemiecki. Nawiasem mówiąc, graliśmy zarówno w wersji angielskiej, jak i niemieckiej; tłumaczenia zakończyły się powodzeniem, z rzadkimi wyjątkami, niemieckimi głośnikami za pośrednictwem wysokiej klasy banku. Ale przede wszystkim dialogi wielokrotnego wyboru błyszczą subtelnymi gradacjami w wielu różnych opcjach odpowiedzi.

Download pełnej wersji Fallout 3

Podobnie jak w przypadku tworzenia postaci, Fallout 3 błyszczy w nim bardzo wcześnie swoją najważniejszą wiadomością: nie jest to prosta gra akcji zagłuszona przez niechlujną farbę do odgrywania ról, która nadużywa piorunującej reputacji marki w kasie. Czy zgodnie z tradycją serii Fallout gracz musi wcześnie stawić czoła pierwszym emocjonalnie naładowanym decyzjom: chronić słodką córkę strażnika Vault, czy uderzyć w tonalny bunkier dla nastolatków? A nieco później, po wyjściu z magazynu: podążać za uprzedzeniami generowanymi przez wielu indywidualnie narysowanych rozmówców i z zasady zabijać tajemniczą „rodzinę” podejrzaną o kanibalizm? A może-sprytniej, ale także bardziej opłacalnie-przebić się przez most między burżuazją postnuklearną a podziemnym przejściem?

Przebieg historii określasz na podstawie odpowiedzi w dialogach i zachowania z. na przykład, jeśli chcesz uniknąć kłopotów, nigdy nie powinieneś niczego kraść. Jeśli zostaną złapani, będą na nich polować. Z drugiej strony możesz także przejść do nieuczciwej kariery i spróbować uzyskać jak najwięcej łupów z każdej sytuacji. Wtedy jednak twoje wrażenia z gry zasadniczo się zmienią.

Niezależnie od tego, jak zdecydujesz, punkty doświadczenia i tak idą albo za zwykłe zabijanie przeciwników, albo za umiejętne NEGOCJACJE i przekonujące pojawienie się w negocjacjach. Im więcej punktów włożysz w umiejętność „języka”, tym większe masz szanse wpłynąć na przeciwnika w dialogach, aby uzyskać informacje, nagrody lub wsparcie. Ponadto istnieją specjalne umiejętności (profity), które można odblokować za pomocą stopniowych podjazdów. Na przykład, jako ” Ladykiller „(mężczyźni) lub” czarna wdowa ” (kobiety), otrzymują dodatkowe opcje dialogu, a czasem działania w kontakcie z płcią przeciwną. Ponadto w walkach dodają, wcale nie dżentelmenów ani dżentelmenów. ladylike, dziesięć procent więcej obrażeń też. Dzięki Perkowi „serce dla dzieci” istnieją dodatkowe opcje odpowiedzi i pytania w rozmowie z dziećmi. W przeciwieństwie do niemieckiej wersji Fallout 2, znów są z partią.

Najbardziej bezpośrednio grasz w Fallout 3 download, gdy ulegasz swoim uczuciom. Czy nienawidzisz tego głupiego idioty, który wyraźnie narzuca Ci kłamstwa, ale zwabia wysokie nagrody, gdy wykonuje zamówienie inne niż Astralne? Zabij go! Lub, jeśli jest to bardziej zgodne z Twoją esencją, otocz ją. Aby później okłamać go, że wykonali zadanie i odebrać nagrodę bez brudzenia palców. Z drugiej strony, Jeśli podoba ci się zdanie, wykonaj je.

Jedna z najlepszych odsłon serii Fallout

Z drugiej strony taktycy będą uważnie obserwować wartości swojej postaci, podejmować fajne decyzje w grze, szczególnie zgodnie z tymi umiejętnościami, i wybierać profity, aby uzyskać maksymalną przewagę, aby szybko awansować. Fallout 3 pozostawia obie opcje, ale jak każda inna gra zaprasza Cię na emocjonalną przejażdżkę. Oprócz mylących sytuacji, w które gra cię wysyła, szczególnie dziwaczne postacie, które gniazdują w pamięci i na poziomie uczuć i utrudniają działania wyłącznie zorientowane na sukces.

Tylko ktoś, kto nie jest zainteresowany „całym bębnem” w grze i analizuje mechanizmy gry z autystyczną precyzją, aby następnie wyrównać poziom w jak najmniejszej liczbie godzin gry, pozostawi atmosferę tej gry zimną. Tylko gracze tego kalibru potkną się w równym stopniu o Czarne humorystyczne żarty i mnóstwo wskazówek na temat dzisiejszych okoliczności, które czynią świat Fallout 3 wyjątkowym.

Znajduje to również odzwierciedlenie w różnych zadaniach, które znajdziesz w swoim Pip-Boyu. Niektóre zamówienia początkowo wydają się proste, ale potem okazują się rozwidlone, co z kolei wymaga decyzji od gracza. Na przykład istnieją zlecenia zabójstwa najemników, które prowadzą do względnej sielanki lotniskowca przekształconego w pływające miasto. Tutaj muszą zniszczyć parę rzekomo złych rasistów dla jednego z cywilizowanych upiorów miasta Underworld ukrytych w Muzeum. Szybko dochodzą do nich wątpliwości co do faktycznej winy ofiar. Ale z drugiej strony mają swojego kwestora w słowie. W takich sytuacjach opracowaliśmy obie opcje i nie mieliśmy do czynienia z ślepymi zaułkami, ale z różnorodnymi i identyfikowalnymi konsekwencjami każdej decyzji. Mówi o starannym projektowaniu zadań.

Niepowtarzalne mechaniki gry

Highligt w Fallout 3download to zwinne i dobrze opanowane walki. Albo strzelasz (najlepiej z ego, niekoniecznie z perspektywy ramienia) do przeciwnika lewym przyciskiem myszy, jak w strzelance w czasie rzeczywistym. Fallout – potyczki stają się bardziej typowe, ale tylko w trybie V. A. T. S.. Szybkie naciśnięcie przycisku powoduje zamrożenie sytuacji w grze; teraz otrzymujesz wybranego przeciwnika w dużym rozmiarze i reprezentujesz jego strefy trafienia (czyli w większości przypadków ręce, nogi, głowę i tułów).

Wartości procentowe wskazują, jak duża jest Twoja szansa na uszkodzenie odpowiedniej części ciała za pomocą broni wybranej przez klasę pod obecnym kątem. Brzmi skomplikowanie, ale działa jak obsada, jest w pełni identyfikowalna i otwiera wyraźnie zastosowane możliwości taktyczne oprócz emocji – uczta dla graczy RPG. Gracze zorientowani na akcję nie powinni się w tym momencie rozłączać, ale żyć z nie stuprocentowo dokładnym systemem docelowym wariantu czasu rzeczywistego. Zdecydowanie doradzono im: po prostu dowiedzieć się, co się stało. spróbuj dać się ponieść oszałamiającej inscenizacji powolnych walk (Klasa przy trafieniach krytycznych), a następnie deptaj w czasie rzeczywistym nie więcej emitowanych karaluchów.